11.kolo, 17.10.2015 10:00 , Hřiště: Strahov

Sparta Praha 2:0 FK MB
Sestava: Štipl - Velechovský, Šmejda, Lukáč, Skramuský - Motyčka (60´ Zemen), Bárta (60´ Toml), Mašek (52´ Novák), Gracl (36´ Žádný) - Vozáb – Plotnárek
Střelci: -

Další těžký soupeř, pražská Sparta, nás čekal na Strahově v 11. ligovém kole. Domácí se do nás pustili s velkou vervou od samotného začátku a naši kluci s obtížemi bránili jeden sparťanský útok za druhým. Dobře se pohybující a kombinující soupeř si vytvářel mnoho brankových příležitostí a naši kluci jen sporadicky vyváželi míč na soupeřovu polovičku. Z úvodního tlaku domácí vytěžili dvě branky. První padla již v 6´ po centru z levé strany domácí zakončovali z bezprostřední blízkosti na zadní tyči prudce střílený centr a v 11´ naopak z pravé strany pěkně zatočili střelu na zadní tyč. Do poločasu se obraz hry výrazně nezměnil, ale naše defenzivní činnost se zlepšila a sparťany jsme již nepouštěli do vyložených šancí.

Do druhého poločasu naši kluci vstoupili s podstatně menším respektem k soupeři a začali jsme být i nebezpečnější dopředu. Oživením v našem týmu bylo i vystřídání Matěje Žádného, který svou aktivitou a důrazem platil na rozehrávku Sparty. Největší šanci na snížení měl Plotny, když běžel sám na branku, ale jeho pokus o lob skončil jen v rukách brankaře. Další brankové příležitosti na obou stranách již nebyly využity, a tak po hrozivém začátku a zlepšeném výkonu v druhém poločase si naši kluci odvážejí ze Strahova porážku 0:2.