SK Slavia Praha - FK MB

21.kolo, 24.03.2016 13:15 , Hřiště: Eden

SK Slavia Praha 4:2 FK MB
Sestava: Kocmich - Velechovský (56´ Motyčka), Johanides, Šmejda (65 ´ Pech), Skramuský - Vozáb, Havlina (61´ Čáp), Stanislav, Plotnárek (56´ Gracl) - Mašek - Lukáč
Střelci: 45´ Mašek (Skramuský), 53´ Šmejda (Mašek)

V předposledním zápase základní části nás čekal soupeř z nejtěžších. Slavisté skvěle kombinovali a v prvním poločase nás téměř nepustili do hry. Již v sedmé minutě nastřelili tyč Honzovy brány. O chvilku později vytáhl nebezpečnou hlavičku nad břevno výborným zákrokem Honza, který byl z našich v první poločase nejčastěji v kontaktu s míčem. Bohužel i přes všechnu snahu kapituloval ve 24.minutě po nedůrazu středních obránců. Další pohroma se dostavila o chvilku později, kdy Sam musel zatáhnout za ruční brzdu a po právu dostal červenou kartu. My jsme se poprvé dostali do vápna soupeře minutu před přestávkou, kdy ovšem Honza P. se k zakončení nedostal. Do druhé půle vstoupili domácí obrovskou šancí, kterou Honza skvěle vyrazil. Bohužel v 9.minutě se ujala střela domácího středopolaře z 35 metrů a skončila v naší síti. Naštěstí kluci nesložili zbraně a hned o minutu později po úniku Filipa a jeho přesné přihrávce za obranu se nemýlil Michal a vykřesal jiskřičku naděje. Kluci začali po hřišti lítat a po rohovém kopu Michala, nedůrazu slávistického brankáře i stoperů dotlačil míč do branky Venca. Bohužel nám postupně začaly ubývat síly, a tak se nakonec přeci jenom radovali Pražané, kteří utkání strhli dvěma góly na svoji stranu.

 Tentokrát musíme naše kluky pochválit a to zejména za druhý poločas, který byl z naší strany neskutečně bojovný a kluci se předháněli v obětavosti. Škoda jen, že jsme se neprezentovali takto ve všech utkáních. Je potřeba si takový výkon pamatovat a zopakovat ho i v příštím zápase.

Zpět