22.kolo, 02.04.2016 10:00 , Hřiště: 9. ZŠ

FK MB 1:3 AC Sparta Praha
Sestava: Kocmich - Velechovský, Lukáč, Šmejda, Skramuský - Vozáb, Žádný, Havlina,Motyčka - Mašek - Čáp (Gracl, Sládek, Pech, Bárta)
Střelci: Vozáb (Sládek)

Poslední utkání základní skupiny jsme sehráli s lídrem tabulky, pražskou Spartou. Již od úvodního hvizdu se na naši branku valil jeden útok za druhým. Hosté drželi balón, dobře kombinovali a my se dostávali na jeho polovinu pouze sporadicky. Přesto první střelecký pokus patřil domácím. Fílova střela se ale mezi tyče nevešla, stejně dopadly i pokusy z dálky z kopaček Michala a Havliny. To bylo bohužel z naší strany první poločas vše. Naopak pražané si vytvářeli mnoho brankových příležitostí, ale naše pozorná obrana v čele s Valim je nepouštěla do zakončení, nebo dobře zasáhl Kóca v bráně, tak jako tomu bylo v 23´ i o dvě minuty později. V 28´ se však hosté už branky dočkali, to když centr z levé strany pohotově zakončili hlavou na přední tyči pod břevno.

Druhý poločas pro nás nezačal dobře a hned z prvního protiútoku jsme kapitulovali. Střela z levé strany prošla přes obránce a zapadla na zadní tyč. Pražané, pod dojmem jednoznačného průběhu utkání zvolnili, a tak už nebyli takovou hrozbou pro naši branku. Dostali jsme se i díky tomu k naší jediné gólové příležitosti, kterou jsme i proměnili. Venca pěknou kolmicí za obranu vyslal novou posilu Sládka, který se uvolnil na brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel Voziho, který pohotově zakončil do šibenice. O dvě minuty později si však Sparťané vzali dvoubrankové vedení zpět, když se prosadili po kolmici středem hřiště a stanovili tak konečné skóre na 1:3.

Kluci zápas odmakali, za což jim patří dík, ale kvalita soupeře byla jednoznačná.

Konečné 8. místo po základní části je asi spravedlivým obrazem naší předváděné hry, a tak v dalším průběhu ligy budeme hrát pouze o 7. až 12. místo. Je to veliká škoda, že jsme nedosáhli na první šestku, už kvůli mladšímu ročníku, který svou skupinu vyhrál, k čemuž jim velice gratulujeme. Ukazuje to, jak kvalitní trenéři jsou Janoušek s Musilem.