FK MB - Sokolov

3N.kolo, 23.04.2016 11:00 , Hřiště: Astonka

FK MB 1:0 Baník Sokolov
Sestava: Šebesta - Johanides, Bárta, Lukáč, Skramuský - Motyčka (57´ Gracl), Žádný, Vozáb - Stanislav, Mašek - Plotnárek (67´ Sládek)
Střelci: 30´ Skramuský

Další důležité utkání jsme sehráli na domácí půdě se Sokolovem. V případě vítězství za 3 body jsme mohli navýšit svůj náskok před soupeřem, který je na příčce zaručující baráž o setrvání v soutěži. Nastoupili jsme v ofenzivnějším rozestavení a od prvních minut jsme dostali sokolovské pod tlak. Již ve třetí minutě Honza P. vybojoval na půlce míč a řítil se sám na brankáře, kterého obešel, ale zakončení bylo nedůrazné a mimo. V 9.minutě se k odraženému míči na hranici 22 metrů dostal Michal, prázdnou branku ovšem jen těsně přestřelil. Další šanci měl opět Honza P., ovšem hlavička z malého vápna šla nad břevno. Z 25 metrů o chvilku později vystřelil Valentýn, trefil však pouze prostředek branky. Ve 30. minutě byl na hranici velkého vápna při pokusu o uvolnění faulován  Michal  a Filip z následného přímého kopu vymetl šibenici. V poslední minutě jsme ještě jednou zahrozili. Michal našel přetaženým rohem na rohu malého vápna Honzu V., ten však z těžké pozice hlavičkoval nad. Do kabin jsme šli s nadějným jednobrankovým vedením.

Hned zkraje druhé půle střílel z 25 metrů David S. nad. Ze stejné vzdálenosti trefil o chvilku později Valentýn pěknou střelou břevno. Stejný hráč zahrozil o chvilku později znovu, k údivu přihlížejících  na druhé straně, kdy jeho nepřesná malá domů skončila těsně vedle naší branky. Ve 20. minutě vyslal krásnou kolmicí Michal do šance Honzu P., ten ale trefil vybíhajícího gólmana. Ještě jednou si oba stejnou kombinaci vyzkoušeli znovu a znovu se stejným výsledkem. Nad břevno vystřelil ještě Honza V., ale další gól jsme už nepřidali. Po celkem solidní hře, zejména v prvním poločase jsme získali důležité tři body.

Zpět