10.kolo, 10.10.2015 10:00 , Hřiště: Astonka

FK MB 0:1 Slavia Praha
Sestava: Štipl - Velechovský, Lukáč, Šmejda, Skramuský - Motyčka (55´ Zemen), Žádný, Mašek, Vozáb, Čáp (50´ Gracl) – Plotnárek
Střelci: -

V 10. kole ligové soutěže jsme hostili pražskou Slavii. Soupeře z čela tabulky, který se pyšnil z posledních tří zápasů skórem 15:1. Naši kluci vstoupili do zápasu s velkým nasazením a díky němu nepouštěli dobře kombinující slávisty do šancí. První nenápadný ofenzivní pokus měl Fíla, ale jeho střela se jen lehce otřela o tyč. V 18´ mohli slávisté otevřít skóre, ale jejich pokus z úhlu z malého vápna jen těsně minul naši branku. Od 20´ jsme vyrovnali hru a začali být nebezpečnější v koncovce. Nejprve se uvedl Máša pohotovou střelou z vápna, kterou s obtížemi kryl slávistický gólman. O 3´ později Fíla z trestného kopu opět trefil tyč a aby toho nebylo málo, tak po pěkné střele Čápika a následném rohu, skončil Valiho hlavičkový pokus opět na brankové konstrukci. Potřebné štěstí se k nám nepřiklonilo, a tak se z první branky radoval soupeř. Po rohovém kopu se odražený balon dostal zpět před malé vápno, kde si ho slávistický hráč pohotově zpracoval a s přehledem uklidil míč k tyči.

V druhém poločase jsme si takřka nevytvořili brankovou příležitost, naopak slávisté měli mít výhodu pokutového kopu, ale rozhodčí nepískal. Hosté po zbytek utkání hru kontrolovali, byli lepší na balonu a zaslouženě zvítězili. V naší defenzivní činnosti je znát výrazné zlepšení, hlavně díky posunu Valiho na post stopera, kde předvádí velmi dobré výkony. Všichni naši kluci zaslouží pochvalu za odmakané utkání.

Hodnocení trenéra: „Dobré utkání se silným soupeřem v držení míče, soupeř měl více mezihry, my po našich ziscích jsme bohužel v úvodu utkání vyhazovali míče ihned do soupeře, postupně jsme získávali vysoko míče, více jsme běhali, bohužel jsme nedohráli žádnou z našich větších příležitostí. Branku jsme soupeři velmi lacině darovali 5 minut před koncem první půle. Druhou půli kontrolovali hosté, my jsme zbytečně spěchali nahoru, byli jsme více ztrátoví, hosté zkušeně drželi míč většinu času na straně útočné poloviny. Až na úvod druhé půle jsme se nedostali do žádné střelecké pozice. Je třeba do příštích utkání navázat na větší část první půle a udržet tempo hry a zejména kvalitu ve vnímání prostoru po celé utkání.