N10.kolo, 10.06.2016 13:15 , Hřiště: Astonka

FK MB 1:1 SK České Budějovice
Sestava: Štipl - Motyčka, Šmejda, Bárta, Skramuský - Sládek, Žádný, Havlina Lukáč, Gracl - Mašek - Lukáč (Vozáb, Velechovský, Johanides, Zemen
Střelci: Vozáb (Mašek)

FK MB – SK České Budějovice   1 : 2np  (0:1)

Poslední utkání sezóny jsme odehráli na domácím hřišti s českobudějovickým Dynamem. První poločas začal v opatrném duchu z obou stran. Balón byl víc ve vzduchu než na zemi a hra se odvíjela převážně mezi šestnáctkami. Proto si diváci museli počkat na první vážnější šanci až do 25´. Hostující hráč zpoza vápna vyslal tvrdou ránu, kterou náš brankař s obtížemi vyrazil, na dorážku však už byl krátký 0:1. My jsme měli dobrou příležitost z trestného kopu, ale Michalovu střelu brankař vyrazil.

Do druhého poločasu naši kluci vstoupili aktivněji a byla na nich zřejmá snaha o zvrat skóre. Začali jsme se lépe pohybovat a kombinovat po zemi. V 45´ po centru Michala se ve vápně nikým nehlídaný Vozi se štěstím trefil hlavou a srovnal na 1:1. Dále jsme se tlačili do koncovky, ale Valiho a Havliny pokusy se mezi tyče nevešly.

Penaltový rozstřel rozhodli v páté sérii gólmani, zatímco náš Kuba se trefil jen do tyče, Budějovický byl přesnější, a tak si hosté odvezli dva body.