18.kolo, 28.10.2015 10:00 , Hřiště: 9. ZŠ

FK MB 3:2 FC Hradec Králové
Sestava: Šebesta - Velechovský, Bárta, Lukáč, Skramuský - Vozáb, Žádný, Šmejda, Mašek, Gracl (65´ Čáp) – Plotnárek (66´ Novák)
Střelci: Vozáb 2x (Plotnárek), Plotnárek (Mašek)

Již druhé utkání za sebou na domácím hřišti a opět nepochopitelně za pěkného počasí na umělé trávě. Do odvety proti týmu z Hradce Králové jsme nastoupili s obměněnou sestavou a vzhledem k absencím obou našich brankařů s brankařem z nižšího ročníku. Na post stopera se vrátil k jeho potěšení Bari a nutno podotknout, že mu to tam s Valim ve stoperské dvojici svědčilo. Obranu jsme měli velice pozornou a takřka nepustila Votroky do vyložené šance. I my jsme měli dnes jen asi tři brankové příležitosti, přesto utkání skončilo 3:2. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a odměnou nám byla již v 7´ vstřelená branka, dnes velice aktivní Vozi se pěkně trefil zpoza vápna k tyči. Další průběh prvního poločasu přinesl jen tuhý boj mezi šestnáctkami, kdy obě pozorné obrany nedovolovaly přímé ohrožení branek.

Začátek druhé půle byl z naší strany parádní. Nejprve utekl po levé straně Máša a nezištně naservíroval Plotnymu nahrávku na malé vápno a pro něj už nebylo složité skórovat. O 2´ později se naopak Plotny prezentoval pěknou nahrávkou na Voziho, který dal dnes již svůj druhý gól, jak se později ukázalo, vítězný. Zdánlivě rozhodnuté utkání však hosté nezabalili a i za přispění našich individuálních chyb se jim povedlo snížit na rozdíl branky. Nejprve uklidili takřka z brankové čáry balon, který podcenil vyběhnuvší gólman, pak se ještě parádně trefili z 30m pod břevno. Konec utkání se dohrával za mírného jiskření na obou stranách, kdy muselo padnout i několik žlutých karet, ale naši kluci si cenné vítězství už nenechali vzít. Za dnešní výkon, kdy kluci odehráli celé utkání ve vysokém tempu proti silnému soupeři, musíme všechny pochválit.