FK MB - FK Ústí n/L

6.kolo, 12.09.2015 10:00 , Hřiště: Astonka

FK MB 5:2 FK Ústí n/L
Sestava: Kocmich - Velechovský (58´ Johanides), Šmejda, Bárta, Zemen (44´Čáp) - Motyčka (58´ Baborák), Žádný, Mašek, Skramuský - Vozáb - Plotnárek (62´Gracl)
Střelci: 12´ Motyčka (Vozáb), 34´ Mašek (Vozáb), 50´ Plotnárek (Mašek), 52´ Plotnárek (Žádný), 54´ Motyčka (Plotnárek)

V dalším utkání, tentokrát na domácí půdě, došlo opět v naší sestavě k několika změnám či posunům. Bohužel náš tvůrce hry začal zápas opět na místě defenzivního záložníka, takže se dal čekat, i přes provedené změny, stejný způsob naší hry. Dlouhé míče na soupeřovy stopery a čekání na jejich chybu. Ústečtí aplikují podobný systém "hry", takže přítomní diváci viděli opět boj o území a spoustu míčů letících vzduchem - kamsi. Po hříchu přihrávek po zemi a jejich větší počet bychom napočítali na prstech jedné ruky.

 Zahrozili jsme hned zkraje, kdy byl Honza V. faulován na hranici velkého vápna, v poskytované výhodě Filip přestřelil a z následně nařízeného přímého kopu ho Michal následoval. Ve dvanácté minutě jsme se ujali vedení, když byli hosté nedůrazní ve svém pokutovém území a nechali Kubu M. dorazit odražený míč do odkryté branky. Pak se dostal do další šance Filip, ale opět přestřelil. Naštěstí jsme se dostali těsně před přestávkou do dvoubrankového vedení, kdy hostující obrana nechala otočit na penaltě Michala a ten střelou po zemi skóroval.

Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi laxně a obdrželi jsme branku již po 17-ti vteřinách !!! A ve čtrnácté minutě bylo dokonce vyrovnáno! Celou čtvrt hodinu jsme nebyli schopní podržet míč a hned ho odevzdávali soupeři nic neřešícími nákopy. Po druhé brance došlo přeskupení v našich řadách a Michal se posunul na pozici podhrotového hráče. Začali jsme kombinovat, nahrávat si po zemi a nezbavovali jsme se míče. Výsledek této, nám vlastní hry, na sebe nenechal dlouho čekal a opět jsme se ujali vedení, kdy Michal poslal hlavou do šance Honzu P., který s klidem přehodil vybíhajícího brankáře. O minutu později další pohledná akce po ose Michal - Matěj - Honza P. a rázem tu bylo vedení o dvě branky. A krátce na to jsme vstřelili pátý gól, kdy Honza P. našel zpětnou přihrávkou Kubu a ten nedal brankářovi šanci. V podstatě bylo utkání rozhodnuto. Věříme, že kluci napříště zopakují výkon z poloviny druhého poločasu a fotbal začne bavit jak je, tak i přihlížející diváky.

 

Hodnocení trenéra: „Sehráli jsme utkání s bojovným, soubojovým, agresivním soupeřem, bohužel z tlaku soupeře, jsme hráli od spodu míče nahoru, záložní řada měla velmi slabou nabídku a když jsme dostali míč nahoru, tak jsme šli ihned do ztráty. Oproti minulým utkáním jsme dole propadali, měli jsme slabé soubojové chování. Paradoxně, ihned po půli jsme nechali naší pasivitou soupeře vyrovnat, ihned poté jsme v krátkém sledu vstřelili 3 branky a rozhodli o osudu utkání."

Zpět