FK MB - Baník Sokolov

8.kolo, 26.09.2015 11:00 , Hřiště: Astonka

FK MB 1:1 Baník Sokolov
Sestava: Štipl - Velechovský, Bárta, Šmejda, Skramuský - Motyčka (60´ Čáp), Žádný, Mašek, Gracl (47´ Pech) - Vozáb – Plotnárek (55´ Lukáč)
Střelci: 35´Plotnárek (Skramuský)

FK MB  -  Baník Sokolov  2 : 1 np  (1:0)

 

Na domácí půdě s Baníkem Sokolov jsme měli, vzhledem k postavení soupeře v tabulce, povinnost získat tři body, což se nám nepodařilo. V prvním poločase jsme nenavázali na zlepšený výkon z Ústí a opět jsme předváděli hru s mnoha nepřesnostmi. Do první příležitosti se dostal až v 13´ Máša, ale pozorného gólmana nepřekonal. V 27´ našel před brankou Vozi v podobné pozici na hranici penalty Dejva, ale ten opět velkou šanci neproměnil. Navíc z následného brejku se mohl soupeř dostat do vedení, ale Kuba střelu reflexivně vyrazil nohou. Nutno podotknout, že pokud nepočítáme dalekonosnou střelu z trestného kopu doprostřed brány, byla to jediná Sokolovská příležitost ze hry. Těsně před poločasovým hvizdem, se nám přeci jenom povedlo skórovat, když Fíla našel před brankou Plotnyho a ten otevřel skóre zápasu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s viditelně zlepšenou hrou, kdy jsme se lépe pohybovali, kombinovali a vytvářeli si mnoho brankových příležitostí. Všechny šance však byly neproměněny, a tak místo brankové pojistky přišel trest. V ojedinělé „příležitosti“, kdy Sokolovský hráč byl vytěsněn do pozice, z které nás nemohl ohrozit, navíc byl zády k brance, Dáňa útočníka  nesmyslně sestřelil a soupeři tím daroval vyrovnání z pokutového kopu. Poslední příležitost měl rekonvalescent Vali, ale ani jeho střela z malého vápna se nevešla mezi tyče, a tak jsme museli jít opět k penaltovému rozstřelu. Tentokrát se naši kluci nemýlili, a v pořadí, Čápis, Máša, Fíla a Vali nám zajistili druhý bod.

Pokud naši obránci, hlavně stopeři, nezlepší rozehrávku a budou míče jen nakopávat víceméně na náhodu s minimální úspěšností nacházet vlastní spoluhráče, tak v konfrontaci s většinou týmů budeme zaostávat.

Zpět